Kedves olvasó, tudjuk, hogy a karácsonyi hangulat egyik elengedhetetlen kelléke a filmnézés, ilyenkor azonban csakis a klasszikus karácsonyi filmeket vetítik a TV-ben. Éppen ezért összeszedtünk neked 5 darab filmet, amelyet látnod kell az otthon melegében az ünnepek alatt egy meleg ital és nassolnivaló mellett. Ezeket a filmeket akkor ajánljuk figyelmedbe, ha érdekel a divat, öltözködés vagy épp a vásárlás.
Igyekeztünk mindenféle műfajú filmet, de még sorozatot is összegyűjteni, hogy mindenki megtalálja a hozzá illő műfakt. Listánkban szerepelni fog olyan film, amely betekintést mutat a divatipar valódi arcára, de lesz olyan is, amelyben a túlfogyasztás súlyos magánügyi következményeiről lesz szó vagy épp azokról akik a divatot diktálják. Ha felkeltettük az érdeklődésed tarts velünk!
Listánk első filmje nem más, mint a: Confessions of a Shopaholic- Egy boltkóros naplója (2009)
A film 2009-ben játszódik, főszereplője Rebecca Bloomwood, akinek szenvedélye a vásárlás. Rebecca azonban nem bánik jól a pénzével és a bankokéval sem: hitelkártyáját hajlamos teljesen kimeríteni divathóbortja kielégítése érdekében. Amikor azonban újságírói állásra pályázik, elkerülhetetlenül találkozik a pénzügyi világgal, és a történet fő sodrása arról szól, hogyan próbálja rendbehozni pénzügyi ügyeit és megtalálni az egyensúlyt a vágyai és valósága között. A romantikus vígjáték a felelősségvállalás és a személyes fejlődés témáit járja körül. Ez a film egy tökéletes példa arra, hogy egy divatőrült, boltkóros lány eszeveszettül költekezik, amíg rájön, hogy a felhalmozott ruháival bizony valamit kezdenie kell, adósságait törleszteni tudja. A történet végére Rebecca rájön, hogy a ruhák adományozása, a turizás és használt ruhák vásárlása egyáltalán nem ciki, sőt teljes mértékben takarékos megoldás. Ha egy filmet kellene válasszunk ami illik a Thrift with Us Cluj csapat céljához ez lenne az a film.
Listánk második filmajánlója a: The Devil Wears Prada-Az ördög Pradát visel (2006)
Bizonyára már te is hallottad Anne Hathaway és Meryl Streep nevét. Ez a két csodás színésznő kimagasló tehetségét mztatja meg az Ördög Pradát visel című filmben. Ez a film a legismertebb és legkedveltebb divat témát feldolgozó film korszakunkban. A történet középpontjában Andy Sachs áll, egy fiatal és ambiciózus újságírónő, aki egy divatmagazinnál, a Runway-nál kap állást Miranda Priestly főszerkesztő asszisztenseként. Miranda Priestly egy híres és könyörtelen divatszakértő, aki rendkívül magas elvárásokat támaszt a munkatársaival szemben. Andy hamarosan rájön, hogy a divatipar kegyetlen világában való helytállás nem könnyű, és főnöke kihívások elé állítja. A történet során Andynek meg kell küzdenie az erkölcsi dilemmákkal, a munkahelyi nyomással és a személyes értékeivel. Emellett a film bemutatja a divatvilág felszíne mögötti valóságot és az áldozatokat, amelyekkel járhat a karrierépítés. A film feszültségekkel teljes, tűkön ülve hagyva a nézőket is. Hogy miért? Hát azért, mert a divat nemcsak a szép dolgokról szól, hanem a háttérben lévő kemény munkáról, erkölcsi dilemmákról , elégedetlen főnökökről és hosszú, fárasztó munkanapokról. Az ördög Pradát visel című film humorral és drámával mutatja be a divatipar háttérét, miközben elgondolkodtatóan érinti a karrier, az önazonosság és az értékek témáját.
Harmadik filmajánlók a :The true cost– A fast fashion igazi ára (2015)
Harmadik filmajánlónk egy dokumentumfilm, amely arra ad választ, hogy kik készítik a ruháinkat és milyen körülmények között. Ez a dokumentumfilm valósággal lerántja a leplet a népszerű fast fashion márkákról és betekintést ad a való élet realitásába: bemutatja azt a környezetet ahol a népszerű márkák ruhái készülnek, amelyeket a szép kirakatokban láthatunk. Itt azonban nem áll meg a történet, ugyanis a film bemutatja azt is, hogy mi lesz azokkal a több tonnányi ruhákkal, amelyeket kidobunk, illetve nem viseljük már őket. A dokumentumfilm nagyon jól bemutatja milyen hatásai vannak a többletfogyasztásnak:hogyan hat a környezetre és az emberekre. A dokumentumfilm megnézése után biztosan másképp fogsz tekinteni a fast fashion márkákra és azok tevékenységére. A film megnézése következtében biztosan te is el fogsz gondolkodni alternatív lehetőségekről, mint az újrahasznosítás, turkálás, diy a következő vásárlásod során.
Negyedik ajánlatunk Emily in Paris-Emily Párizsban (2020) sorozat lenne.
A 2020-as év egyik Netflix sikersorozata a listánkba is bekerült, hiszen ha divatról van szó, akkor egyből Franciaországra gondolunk. A történet középpontjában Emily Cooper áll, egy fiatal és ambiciózus marketing szakember Chicagóból, aki váratlanul Párizsba kerül, hogy segítsen egy luxusmarketing ügynökségnek. A sorozat a kulturális különbségek humoros és szórakoztató ábrázolásán keresztül mutatja be Emily életét és kalandjait a párizsi munkahelyén és az új környezetben.
Emily próbál alkalmazkodni a párizsi élethez, miközben találkozik új barátokkal, kezdi megérteni a francia munkakultúrát, és részt vesz számos szórakoztató és divatos eseményen. A sorozat egyaránt játszik a kulturális különbségekkel és a divatvilág izgalmaival, miközben Emily navigál a munkahelyi kihívások és a szerelem világában. Választásunk azért esett erre a sorozatra, mivel rengeteg kreatív és extravagáns outfitet találhatunk benne. Természetesen ezeknek az outfiteknek az ára nem feltétlenül pénztárcabarát, mi azonban mindenben meglátjuk a lehetőséget és nem idegenkedünk a DIY projektek kihívásaitól. A sorozatban bemutatott outfitek second-hand ruhákból újraalkothatóak vagy megalkothatóak. A divat és DIY kedvelők mellett a romkom kedvelőknek is ajánljuk ezt a sorozatot, mivel tele van váratlan fordulatokkal, kulturális különbségekkel és kihívásokkal.
Listánk ötödik filmajánlója a The Intern-A kezdő (2015)
A film Robert De Niro és Anne Hathaway főszereplésével egy idősebb férfi történetét mutatja be, aki kipróbálja magát egy modern online divatvállalatnál. Többek között betekintést nyerünk abba, hogy miként működik egy sikeres ruhawebshop a színfalak mögött. A film sajátossága és egyedisége abban rejlik, hogy a már nyugdíjas korban lévő Ben szemszögén látjuk a történetet. Felettébb izgalmas és szokatlan helyzet: egy modern vállalat működését egy más, régebbi időkhöz szokott személy fedezi fel és ehhez próbál alkalmazkodni. A beilleszkedés során Ben Jules mentorává válik. A film a generációk közötti kapcsolatokat, az élet különböző szakaszait és az idősebb korosztály értékeit vetíti a nézők elé. Összességében A kezdő egy szórakoztató és megható film, amely humorral és érzelemmel ábrázolja a munkahelyi dinamikát és az élet különböző aspektusait.
BÓNUSZ
A listánk végéhez közeledve úgy gondoltuk, hogy egy bónusz listát is összeállítunk, mivel nehéz 5-re szűkíteni azon divattal kapcsolatos filmek számát, amelyeket érdemesnek találunk megnézni. A mi karácsonyi ajándékunk számodra kedves, olvasó egy bónusz filmajánló lista, amelyet egy finom, forró ital mellett megnézhetsz szeretteid körében a hideg téli estéken.
Pretty Women-igazi klasszikus, ha elegáns outfit ötletekre vágysz.
7 days out (5. epizód)—ha betekintést szeretnél kapni egy híres divatbemutató előkészületeibe.
Gossip girl-szintén klasszikus sorozat bárki számára aki divatrajongó és imádja New York-ot.
Clueless és Mean girls- két film, két különböző korszakban, de a történet a tinédzserkor és divat köré összpontosul.
Beépített szépség 1,2- FBI, szépségverseny és teljes átalakulás=a tökéletes vígjáték receptje.
Bridgerton sorozat- ahol a viktoriánus kor stílusa és a 21. század kreatív divattervezői találkoznak.
Girlboss- turkált ruha eladásból business születik, egy lány felnő és elkezdi élni saját életét.
Jó filmnézést kíván a hideg téli esték alatt szeretteid körében a Thrift with Us Cluj csapata!
Reméljük tetszettek az alábbi filmek és kedvet kaptál megnézni valamelyiket a szeretteiddel az ünnepek alatt. Filmmel kapcsolatos tapasztalataidat ne felejtsd el megosztani velünk a komment szekcióban!
Kövess be minket Instagram és Facebook oldalunkon is, hogy ne maradj le a legújabb tartalmainkról!
Instagram: https://bit.ly/ThriftwithUsCluj_IG
Facebook: https://bit.ly/ThriftwithUs_Cluj_FB
You love thrifting & so do We